obsazenost 📅

Napsali o nás / Den v koňském sedle završí dobrota z grilu


« zpět

Olomoucký deník 28.6.2011

Tršice - Těm, kteří neradi sedí doma na pohovce, přibyla možnost, jak strávit volný čas. V Tršicích na pomezí Olomoucka a Přerovska nedávno vyrostl jezdecký areál. Zájemci se zde dočkají profesionálních služeb spojených s pobytem v sedle a pak si mohou odpočinout při dobrém jídle v restauraci, případně se uložit do peřin v penzionu.

Areál najdete v Hostinově Dole nad Tršicemi ve směru na Zákřov. V provozu je denně kromě pondělí. Majitelé Jan a Sylva Grézlovi, olomoučtí podnikatelé, jsou na něj patřičně hrdí. „Vybudovat takový areál byl náš sen. Chováme jako jediní v zemi kisberské polokrevníky. K jejich obdivovatelům patřila například císařovna Alžběta, zvaná Sissi,“ zmínil Jan Grézl, který při budování nevyužil žádné dotační programy.

„Celý projekt vznikl jen ze soukromých peněz a z velké lásky ke koním,“ doplnila manžela Sylva Grézlová.
 
K dispozici je v Hostinově Dole pětadvacet hektarů pastvin, stáje se soláriem, krytá jezdecká hala, venkovní písková jízdárna, travnatý cvalový ovál či koňské stezky. K zázemí patří rovněž parkoviště, penzion s možností ubytování a posezení v hospůdce s venkovní terasou, dětským koutkem, houpačkou a ruskými kuželkami pro dospělé. Každý pátek, sobotu a neděli tu připravují uzené a grilované speciality.


RESTAURACE nabízí i posezení na letní zahrádce

Lidé mají možnost naučit se jezdit na koních za odborné asistence. Jednou z prvních absolventek jezdeckého výcvikového kurzu je Lucie Tesařová z Olomouce. „S výukou jsem byla velmi spokojena, zároveň i s přístupem lidí. A koně byli rovněž skvělí,“ pochválila své zkušenosti z Tršic dívka, která si už předplatila další výcvikový balíček.

Do Jezdeckého areálu se návštěvníci dostanou i na kolech, mohou totiž využít cyklostezek, které vedou až téměř do hlavní brány areálu.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
restauracebarubytováníwifipivobezbariérový vstupdětské hřištěparkovištězóna pro hrywellnesskoněcyklistikainline bruslení

                         

Jezdecký areál, Hostinův Důl  351, Tršice

Recepce a objednávky: + 420 607 180 544
Pevná linka: +420 585 413 111
Email:

webové stránky od r3d.cz