obsazenost 📅

Napsali o nás / Dostihové závodiště v Pardubicích hostí středoevropskou elitu koní


« zpět

Originál zde.

Nejkrásnější koně zemí Visegrádské čtyřky jsou o tomto víkendu k vidění v Pardubicích. Obdivovat lze polské huculy, slovenské Shagy-araby anebo české starokladrubské bělouše. 13. ročník Mezinárodní výstavy Koně v akci nese podtitul „Čtyři země, jedna vášeň“.

Chovatelská událost přilákala tisíce lidí a stovky chovatelů z celé střední Evropy. Před diváky defilovali ti nejlepší, nejrychlejší a nejsilnější koně.

Nedaleko od světoznámého Taxisova příkopu mohli návštěvníci vidět například hřebce z legendárního maďarského hřebčína Bábolna, založeného před 222 lety. Dále polskou elitu huculů a to nejlepší ze slovenského Národního hřebčína Topolčianky. Na závodišti se představil také kisbérský polokrevník z Olomouce.

Příspěvek Ondřeje Wolfa přímo z pardubického závodiště.


(stáhnout jako mp3)

Zatímco lidé od koní měli hodně napilno, návštěvníci a hlavně děti s rodiči si užívali. Kdo chtěl vidět vzácné koně hodně zblízka nebo si je dokonce pohladit, mohl zajít přímo ke stájím.

Na 13. Mezinárodní výstavě Koně v akci vzbudil pozornost také starokladrubský bělouš Favory Alta, kterého lidé znají jako královský svatební dar princi Williamovi a jeho choti Kate.

Na dostihovém závodišti byla a tuto neděli ještě bude k vidění také celá řada soutěžních nebo zážitkových disciplín: rej kočárů, koňské pólo, westernové ježdění, těžký tah a orba.

Autor:  Ondřej Wolf  (WOL), Matěj Skalický

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
restauracebarubytováníwifipivobezbariérový vstupdětské hřištěparkovištězóna pro hrywellnesskoněcyklistikainline bruslení

                         

Jezdecký areál, Hostinův Důl  351, Tršice

Recepce a objednávky: + 420 607 180 544
Pevná linka: +420 585 413 111
Email:

webové stránky od r3d.cz