obsazenost 📅

Napsali o nás / Tršický zpravodaj - Rozhovor s paní Grézlovou


« zpět

Jezdecký areál Hostinův Důl mezi Tršicemi a Zákřovem vzbudil zájem občanů už v době výstavby. Jeho osud zajímá naše čtenáře i půl roku po otevření.
Položil jsem proto spolumajitelce areálu Sylvě Grézlové několik otázek.

 


Při stavbě areálu jste měli některé potíže s úřady. Podařilo se vám je všechny překonat a areál odpovídá vašemu původnímu záměru?

„Potíže“ není asi ten správný výraz, ale pravdou je, že naši stavební dodavatelé byli ve dvou případech rychlejší než lhůty stavebního zákona. Místní stavební úřad byl při jednáních přísný, ale vždy korektní. Náš původní záměr se zcela vydařil a plně odpovídá našim představám.

 


Od jeho loňského otevření se činnost areálu rozběhla už naplno nebo se stále ještě rozjíždí ?

Dá se říci, že činnost areálu funguje na 90% naší vize. V nejbližších dnech budeme instalovat malé dětské hřiště, udírnu a gril, půjčovnu kol atd.

 


Kdo hlavně využívá služeb jezdeckého areálu ? Můžete zmínit některé návštěvy, které k vám nechodí běžně ?

Služeb jezdeckého areálu využívají nejen milovníci koní, ale i firmy a organizace k pořádání různých akcí (školení, semináře, oslavy, školní srazy apod.). Vzácnou návštěvou byl prezident Hungarian Equestrian Tourism Association János Lóska se svou delegací, zástupci města Olomouce, zástupci České jezdecké federace, a v neposlední řadě profesionální jezdci a trenéři od nás i ze zahraničí.

 


Do areálu si vyrazili i někteří lidé z Tršic jen tak na zvědy. Jejich jinak příznivý dojem prý kazila hlavně cena piva ve vaší hospůdce. Nejde s tím něco dělat ?

Řada známých, kolegů, partnerů a lidí z okolí k nám chodí nebo jezdí na svou oblíbenou „Plzeň“ a jak mi jistě potvrdí hostinští nákupní cena Plzeňského piva je vysoká a my jen držíme její obvyklou cenu.

 


Můžete zmínit některé připravované akce na které byste chtěla pozvat také čtenáře Tršického zpravodaje ?

V našem jezdeckém areálu již proběhlo mnoho zajímavých akcí, avšak co se týče čtenářů TZ byl zájem minimální. Nicméně od 1.6. budou pro Vás připraveny každý víkend speciality z grilu a udírny, v průběhu prázdnin jsou připraveny kurzy výuky jízdy na koni pro děti i dospělé (lze využít slevy z Pamětního listu získaného v našem areálu při dětském dni). Větší událost, která by čtenáře mohla zajímat, bude víkend, kdy proběhne Koňská show s ochutnávkou originální maďarské kuchyně. Na podzim chceme pořádat několik hobby závodů ve všech disciplinách jezdeckého sportu a Hubertovu jízdu. Na konci roku to budou Mikulášské soutěže a Silvestrovské rozloučení se starým rokem.

Připravované akce i reportáže z těchto akcí najdete na www.jezdeckyareal.cz

 


Na závěr si dovolím položit osobní otázku. Jaký je váš vztah ke koním ?

Dovolím si na Vaši otázku odpovědět veršem…
     Když bůh stvořil koně, řekl nádhernému zvířeti:
   „Tobě rovného jsem neudělal. Všechny poklady světa leží mezi Tvýma očima“.

 


Děkuji za rozhovor Miroslav Rozkošný

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
restauracebarubytováníwifipivobezbariérový vstupdětské hřištěparkovištězóna pro hrywellnesskoněcyklistikainline bruslení

                         

Jezdecký areál, Hostinův Důl  351, Tršice

Recepce a objednávky: + 420 607 180 544
Pevná linka: +420 585 413 111
Email:

webové stránky od r3d.cz